wtorek, 18 maja 2010

Mokro na południu


Deszcz pada nieprzerwanie od kilku dni. Setki miejscowości w Małopolsce, na Górnym i Dolnym Śląsku są podtopione lub zalane. Na poniższym filmie zobaczysz podtopione okolice Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Woda z rzeki Kłodnicy zalała cały park Bolesława Chrobrego, a także kwartał ulic leżących przy rzece. Odcięta od suchego lądu jest biblioteka główna PŚl, całkowicie zalany został parking obok niej (pozostał jeden zatopiony samochód). Większość wydziałów znajdujących się w pobliżu Kłodnicy zostało zamkniętych, a zajęcia odwołano. Nie ma też dojazdu do lodowiska, kortów tenisowych i starej hali sportowej.PS. Jeśli masz zdjęcia lub filmik przedstawiający sytuację powodziową w Twojej okolicy – prześlij go wraz z krótkim opisem, zostanie opublikowany na blogu! Mail: wiedzanieboli@gmail.com.

2 komentarze:

  1. Nie wiecie czy ulica Blogoslawionego Czeslawa,Zabrska i Franciszkanska sa zalane czy suche? Ja tam mieszkam ale jestem teraz w innym miescie i musze sie tam dzis dostac a nie wiem jak z dojazdem do tych ulic. Czekam.

    OdpowiedzUsuń
  2. wg raportu z godz. 16 te ulice są przejezdne i nie są zagrożone zamknięciem. raporty znajdziesz na stronie http://www.um.gliwice.pl

    OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze wpisy (ostatnie 30 dni)